Silindir (Pislik Tutucu) Filtreler

Silindir (Pislik Tutucu) Filtreler sıvı akışı olan yerlerde pislik, kireç, pas gibi istenmeyen kütle ve partikülleri tutmak üzere tasarlanmıştır. Paslanmaz filtre imalatı firma ve müşterilerimizin istekleri doğrultusunda istenilen çap ve yükseklikte yapılmaktadır. Silindir filtre paslanmayan mesh teller ya da delikli saclar kullanılarak üretilmektedir. Firmamız en kaliteli malzemeleri kullanarak ihtiyacınız doğrultusunda en iyi silindir(pislik tutucu) filtreleri tasarlamaktadır.

Çift katlı süzgeç filtre iç tarafında mesh teli dış tarafında ise delikli saç kullanarak yapılmıştır. Dış tarafta kullanılan delikli sac süzgeç filtreyi desteklemek amacıyla kullanılmaktadır. Filtrenin alt ve üst çaplarında paslanmaz çelik ya da alüminyumdan yapılan çerçeveler ile desteklenmesi sağlanmaktadır.

Silindir (Pislik Tutucu) Filtreler

Pislik tutucu filtreler boru hatlarındaki istenmeyen yabancı maddeleri filtrelemek amacıyla kullanılmaktadır. Müşteri istek ve ihtiyacı doğrultusunda tasarlanan filtre süzgeç birçok ekipmanın uzun ömürlü ve sağlıklı çalışması için oldukça gerekli bir malzemedir. Süzgeç silindir filtre çeşitleri genel olarak şu şekildedir:

 • Tek katlı silindir filtreler
 • Çift katlı silindir filtreler
 • Kova tipi silindir filtreler
 • Çamur sandıkları
 • Dalgıç pompa metal filtreler

Firmamız güler yüzlü hizmet anlayışı, güvenilir ticareti ve koşulsuz müşteri memnuiyeti ile hizmet vermektedir. Kaliteli hammadde ve yüksek seviyeli kusursuz işçiliği ile profesyonel ve alanında en iyisi olmanın gayreti içerisindeyiz.

Pislik Tutucu Filtre Örneği

Silindir (Pislik Tutucu) Filtreler Kullanım Alanları

Süzgeç silindir filtre paslanmaz çelik mesh tellerinden ve delikli sac plaka kullanılarak istenilen form ve çapta üretilebilen pislik tutucu ürünlerdir. Küresel vanalar için paslanmaz küre, metal pres form ve sıvama işleri, paslanmaz delikli sac imalatı gibi sektörlere kullanılmaktadır. Pislik tutucu filtrelerin kullanım alanları şunlardır:

 • Sıvı, gaz, buhar ya da kimyevi akışkan bulunan sistemler
 • Sistemdeki armatürleri korumak amacıyla her armatürün başında
 • Basınç düşürücü vana
 •  Buhar sayacı
 • Kontrol vanaları
 • Kondeskop

Neden Kullanılmalıdır?

Boru ya da farklı sitem içerisinde iletilen sıvı gaz gibi akışkanlığa sahip maddeler doğaları gereği istenmeyen maddeleri de içlerinde sürüklerler. Bu maddelerin arınmaması durumunda pas, kireç ve istenmeyen yabancı maddeler ortaya çıkabilir. Yabancı maddeler arındırılmadığında ise sistem üzerinde ki ekipmanlara zarar verebilir. Bu sebeple sistemde gerekli yerlerde mutlaka uygun pislik tutucular kullanılması gerekir. Web sitemizden diğer ürünlerimizi de inceleyebilirsiniz.

Detaylı bilgi için bizimle iletişim kurunuz.

×