Ekstruder Disk Filtreler

Ekstruder disk filtreler, hammadde filtrelemesi yapmak amacıyla özellikle endüstriyel sektörde aktif olarak kullanılan filtreleme sistemleridir. Disk filtreler pek çok amaçla kullanılabildiği gibi, farklı çeşitlerinin olması birçok ihtiyacın giderilebilmesine imkan tanımaktadır. Filtrasyon sistemlerinin sıklıkla tercih edilen diskleri arasında yer alması sebebiyle firmamız tarafından sürekli üretimi yapılan ürünlerin başında yer almaktadır.

Kullanım Alanları

Ekstruder disk filtreler, kullanım alanları genel olarak plastik geri dönüşüm ve ambalaj, ilaç sanayisi, petrol kimya sanayisi sektörlerinde yoğun olarak tercih edilmektedir. Firmamız filtre üretiminde kaliteli malzeme kullanarak uzun ömürlü ürün garantisi vermektedir.

Disk filtrelerde en az sorunun yaşanması adına olabildiğince titiz bir çalışma şekli benimsenmelidir. Filtrelerden alınan verimin maksimum düzeyde olması filtrelerin kalitesiyle doğrudan ilişkili bir durumdur. Sağlam ürün hizmeti sunan firmalardan ürün temini sağlanmasına dikkat edilmelidir.

Web sitemizde bu ürünlerin detaylarını inceleyebilirsiniz.

Özellikleri

Farklı çeşitlerde yer alması kullanım alanlarına bağlıdır. Kullanım amaçlarına göre bakıldığında bakır disk filtreler, alüminyum disk filtreler ve paslanmaz disk filtreler gibi farklı özelliklere sahiptir. Bu filtrelerin en büyük özelliği ise paslanmaz nitelikte olmalarıdır.

Filtrelerin paslanmaz oluşu, ürünün kullanım ömrünün uzamasını sağlayarak hem ekonomik hem de doğa dostu bir ürün olmasını sağlamaktadır. Kullanıldığı sektöre göre bakır veya alüminyum filtre de tercih edilebilmektedir.

Avantajları

Ekstruder disk filtreler tercih edildiği filtreleme sistemlerinde birçok avantaj sağlamaktadır. Bu avantajların başında filtreleme işleminin kolay ve basit yönden yapılabilmesine olanak sağlaması gelmektedir. Bununla birlikte filtrelemeden hızlı sonuç almak bu disklerle oldukça kolay olmaktadır.

Firmamız bünyesinde üretimi sağlanan disk filtreler kullanım kolaylığının yanında zamandan tasarrufu da sağlar. Pratik filtreleme yapması nedeniyle endüstriyel sektörde aksamaların ve duraklamaların önüne geçmek mümkündür.

Disk filtrelerin üretimi esnasında gerekli tüm güvenlik önlemleri alınmaktadır. İşçilerin nitelikli olması ve işine hakim olması, ürünün kaliteli oluşuyla birleştiğinde ortaya sağlam ve dayanıklı yıllara meydan okuyan ürünler ve filtreler çıkmasını sağlamaktadır.

Ekstruder disk filtreler son teknolojik sistemlere göre üretimi sağlanarak, sürekli gelişen ve yenilenen yapısıyla modern yapıya sahiptir. Bu özelliklere sahip olması nedeniyle yeni üretilen makine ve ekipmanlara da kolay uyum sağlamaktadır.

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişim kurunuz.

×